Медикаментозний сон в стоматології

      
             
 
Клініка «НАТАДЕНТ» перша в Закарпатті, яка запровадила лікування зубів у медикаментозному сні, і на сьогоднішній день має найбільший в нашому регіоні досвід лікування зубів під загальною анестезією – майже дві сотні задоволених пацієнтів (близько шестисот годин седації /медикаментозного сну). 
Для лікування зубів у медикаментозному сні повинні бути ліцензії, обладнання, анестезіологи, досвід роботи і т.д. 
     Сучасний медикаментозний сон, проведений без ускладнень, не робить ніякого шкідливого впливу на організм. Ретельні всебічні обстеження пацієнтів, які перенесли лікування зубів у медикаментозному сні, не виявили ніяких патологічних відхилень жодного з досліджуваних параметрів.

Для максимально комфортного і якісного лікування кожного індивідуального випадку, ми пропонуємо :

1. Седацію:

• мінімальну  (пацієнт спокійний, але ще не спить, співпрацює з лікарем, хоча інтелектуальні функції та координація можуть бути порушеними); 

• помірну (пацієнт поверхнево спить, реагує на мову або тактильну стимуляцію); 

• глибоку (пацієнт глибоко спить, розбудити можна шляхом повторної або болючої стимуляції).

Мінімальна седація. 

Сюди відноситься Закис Азоту .  Забезпечується інгаляцією медичних газів у пропорції  50-70%  Закису Азоту та 30-50% Кисню для швидкого й ефективного знеболення та заспокоєння пацієнта. 

Пацієнт усвідомлює все, що відбувається, знаходиться «при тямі» (тобто не втрачає свідомість) та слухняно виконує інструкції лікаря. Підходить як дітям, так і дорослим, пацієнтам з підвищеним відчуттям страху та тривоги , з блювотним рефлексом, з підвищеною больовою чутливістю.

 

 


Помірна або глибока седація - сон, індукований медикаментами, зі збереженням больової чутливості. Вимагає додаткового "обколювання" місцевим анестетиком, що і є суттєвим недоліком седації. Перебування в стані помірної / глибокої седації характеризують як медикаментозний («медичний») сон.


2. Загальне знеболювання (загальна анестезія) - медикаментозний сон в поєднанні із втратою больової чутливості. Не потребує додаткового"обколювання" місцевим анестетиком, забезпечує якісну аналгезію.

Даний вид   включає в себе крім глибокого сну ще і деякі інші компоненти, зокрема введення знеболювального препарату (як правило, внутрішньовенним шляхом). Саме  тому людина нічого не відчуває, поки спеціаліст лікує зуби.
Якраз схильність пацієнта до алергічних реакцій є одним із показів до лікування його в умовах загальної анестезії.

Отже, основна відмінність седації у порівнянні із загальним знеболюванням (загальною анестезією) - неможливість забезпечити аналгезію і необхідність у зв'язку з цим застосовувати "обколювання" місцевими анестетиками. Що має досить негативні наслідки.

В цілому загальна анестезія (загальне знеболювання) – більш складна медична технологія, ніж седація, і доступна тільки обраним клінікам, оскільки вимагає особливої ліцензії, яка надається при дотриманні найвищих вимог до матеріально-технічного оснащення, медикаментозного забезпечення та персоналу.


Безпеку сучасної загальної анестезії забезпечують декілька складових – сучасні якісні препарати, новітня апаратура та кваліфікований персонал. Препарати, які ми використовуємо, забезпечують високу керованість анестезією, що створює умови для швидкого введення в медикаментозний сон і також швидкого виведення зі стану загальної анестезії після закінчення втручання. В результаті наші пацієнти невдовзі після втручання (операції), йдуть додому. Саме так зараз роблять у високорозвинених країнах. При цьому працює злагоджена команда. Завжди присутні: лікар-анестезіолог, помічник анестезіолога (фельдшер-анестезист), лікар-стоматолог, асистент стоматолога.  Це дозволяє робити роботу якісно і швидко, не затягуючи перебування маленького пацієнта в стані медикаментозного сну.
Безумовною  перевагою використання  загальної анестезії є те, що за одне відвідування, протягом кількох годин, можна вилікувати ВСІ ЗУБКИ малечі, або велику кількість зубів у дорослого.


Кому показане стоматологічне лікування в умовах загальної анестезії:
У випадку неможливості співпраці з дитиною стоматологічна допомога може бути надана тільки за умов медикаментозного сну.
Коли виникає панічний страх перед стоматологічними процедурами у дорослих. 
Схильність до алергічних реакцій (адже алергія на засоби для загальної анестезії зустрічається значно рідше, ніж на місцеві анестетики).
Неможливість забезпечити якісне знеболення місцевим анестетиком.
Людям, що мають сильний блювотний позив, при лікуванні також слід використовувати лікування у медикаментозному сні.

Препарати, які використовуються в клініці "Натадент”:

У нас є абсолютно всі препарати, дозволені для будь-якого виду знеболювання  в Україні (не тільки севоран і пропофол). Наявність у нас всіх зареєстрованих в Україні медикаментів для наркозу дозволяють нам проводити не тільки седації різного рівня, але й загальні анестезії різних видів. В кожному разі оптимальний план ведення конкретного пацієнта складається після огляду анестезіологом і буде залежати від віку дитини, тривалості лікування, наявності супутніх захворювань тощо.
 

Лікування зубів уві сні довіряють саме клініці Натадент завдяки:

• високій кваліфікації лікарів і довірі до них;
• наявності реанімаційного поста;
• наявності резервного джерела енергії (для екстренних випадків);
• дуже демократичній ціновій політиці;
• спеціальна  цінова пропозиція  для дітей з обмеженими можливостями;
• дитячій спеціалізації клініки.
 
 Часто, після лікування уві сні страх стоматолога проходить і це дозволяє побудувати дружні відносини маленького пацієнта з лікарем, а майбутні візити відбуватимуться спокійно.
…………………………….. 
Ліцензія МОЗ України №571237  від 9 жовтня 2014 року.
Ліцензія на придбання, викорситання та зберігання наркотичних засобів від Держлікслужби.

Log in