Медикаментозний сон в стоматології

           Сучасний медикаментозний сон, проведений без ускладнень, не робить ніякого шкідливого впливу на організм. Ретельні всебічні обстеження пацієнтів, які перенесли лікування зубів у медикаментозному сні, не виявили ніяких патологічних відхилень жодного з досліджуваних параметрів.

Для лікування зубів у медикаментозному сні повинні бути ліцензії, обладнання, анестезіологи, досвід роботи і т.д. 
Клініка «НАТАДЕНТ» перша в Закарпатті, яка запровадила лікування зубів у медикаментозному сні, і на сьогоднішній день має найбільший в нашому регіоні досвід лікування зубів під загальною анестезією – майже дві сотні задоволених пацієнтів (близько шестисот годин седації /медикаментозного сну).

Безпеку сучасної загальної анестезії забезпечують декілька складових – сучасні якісні препарати, новітня апаратура та кваліфікований персонал.
Сучасні препарати, які ми використовуємо, забезпечують високу керованість анестезією, що створює умови для швидкого введення в медикаментозний сон і також швидкого виведення зі стану загальної анестезії після закінчення втручання. В результаті наші пацієнти невдовзі після втручання (операції), йдуть додому. Саме так зараз роблять у
високорозвинених країнах.
При цьому працює злагоджена команда. Завжди присутні: лікар-анестезіолог, помічник анестезіолога (фельдшер-анестезист), лікар-стоматолог, асистент стоматолога. 
Це дозволяє робити роботу якісно і швидко, не затягуючи перебування маленького пацієнта в стані медикаментозного сну.
Безумовною  перевагою використання  загальної анестезії є те, що за одне відвідування, протягом кількох годин, можна вилікувати ВСІ ЗУБКИ малечі, або більшу кількість зубів у дорослого.

Кому показане стоматологічне лікування в умовах загальної анестезії:
У випадку неможливості співпраці з дитиною стоматологічна допомога може бути надана тільки за умов медикаментозного сну.
Коли виникає панічний страх перед стоматологічними процедурами у дорослих. 
Схильність до алергічних реакцій (адже алергія на засоби для загальної анестезії зустрічається значно рідше, ніж на місцеві анестетики).
Неможливість забезпечити якісне знеболення місцевим анестетиком.
Людям, що мають сильний блювотний позив, при лікуванні також слід використовувати лікування у медикаментозному сні.
 
 

Чим відрізняються один від одного седація, наркоз, медикаментозний сон, «медичний сон», «загальний наркоз», загальна анестезія, «місцевий наркоз», місцева анестезія :
Одразу скажемо, що такі терміни як «медичний сон», «загальний наркоз», «місцевий наркоз» є ненауковими і, відповідно, неправильними, хоча і часто вживаються, зокрема в інтернеті; натомість, коректними є такі терміни —  седація, медикаментозний сон (здебільшого під ним розуміють ту ж седацію), загальна анестезія, місцева анестезія.

Отже, седація (з лат sedatio «заспокоєння») означає стан організму зі зниженим рівнем свідомості, що штучно досягається введенням седативних медикаментів. 
При цьому седація може бути декількох рівнів: 
-мінімальною (пацієнт спокійний, але ще не спить, співпрацює з лікарем, хоча інтелектуальні функції та координація можуть бути порушеними); 
-помірною (пацієнт поверхнево спить, реагує на мову або тактильну стимуляцію); 
-глибокою (пацієнт глибоко спить, розбудити можна шляхом повторної або болючої стимуляції). Перебування пацієнта в стані помірної або глибокої седації часто і характеризують як «медикаментозний сон». 

При місцевій анестезії блокуються периферичні нервові волокна, відповідальні за больову чутливість. Це досягається ін’єкцією (уколом) препарату (місцевого анестетика) у відповідну ділянку. Свідомість при цьому повністю збережена.

Загальна анестезія (загальне знеболювання) — вимкнення свідомості із втратою больової чутливості. 
Даний вид   включає в себе крім глибокого сну ще і деякі інші компоненти, зокрема введення знеболювального препарату (як правило, внутрішньовенним шляхом). Саме  під час такого виду знеболювання людина нічого не відчуває, поки спеціаліст лікує зуби.
Якраз схильність пацієнта до алергічних реакцій є одним із показів до лікування його в умовах загальної анестезії.

Які препарати використовуються в клініці "Натадент”

У нас є абсолютно всі препарати, дозволені для будь-якого виду знеболювання  в Україні (не тільки севоран і пропофол). Наявність у нас всіх зареєстрованих в Україні медикаментів для наркозу дозволяють нам проводити не тільки седації різного рівня, але й загальні анестезії різних видів. В кожному разі оптимальний план ведення конкретного пацієнта складається після огляду анестезіологом і буде залежати від віку дитини, тривалості лікування, наявності супутніх захворювань тощо.
 

Чому лікування дітей в наркозі довіряють саме клініці Натадент?
Це відбувається завдяки: 
• високій кваліфікації лікарів і довірі до них;
• наявності реанімаційного поста;
• наявності резервного джерела енергії (для екстренних випадків);
• дуже демократичній ціновій політиці;
• найчеснішій рекламі — «сарафанному радіо»;
• дитячій спеціалізації клініки.
 
 
…………………………….. 
Ліцензія МОЗ України №571237  від 9 жовтня 2014 року.
Ліцензія на придбання, викорситання та зберігання наркотичних засобів від Держлікслужби.
Log in