Пародонтологія — лікування навколишніх тканин зуба

Пародонтологія — лікування навколишніх тканин зуба, включаючи ясна, періодонт, альвеолярну кісткову тканину.

За статистикою захворюваннями пародонту в Україні страждає до 85% дорослих і до 65% дітей.

Основні причини, за якими виникають хвороби пародонту:

 • зубний наліт і зубний камінь,
 • неправильний прикус,
 • помилки протезування,
 • неякісні пломби,
 • порушення зубного ряду,
 • недостатня гігієна порожнини рота
 • і ряд інших чинників.

Ми підходимо до лікування патології пародонту, враховуючи причини її виникнення, та намагаємося абсолютно ліквідувати фактори, що викликають захворювання.

При першому відвідуванні лікар-пародонтолог нашої клініки   робить рентген-діагностику. Складає індивідуальний план лікування, з урахуванням потреб кожного пацієнта.

План лікування обов’язково включає професійне зняття над’ясенних та під’ясенних зубних відкладень, без чого побороти запалення неможливо.

На певних стадіях захворювання пародонту можна вилікувати ефективно і безболісно за допомогою апарату «Вектор». Дозволяє нівелювати запалення в самих важкодоступних місцях, – таким чином, відбувається зміцнення зуба в яснах.

Однак, найбільш ефективним методом є клаптева операція.

Процедура являє собою  операцію, що дозволяє отримати доступ до тканин, розташованим під яснами (навколозубні , прикореневі).

Показаннями до клаптевих оперативних втручань є генералізований пародонтит II, II—III ступеня при пародонтальних кишенях завглибшки понад 5 мм, деструкції кісткової тканини не більше ніж 1/2 висоти міжкоміркових перегородок, стоншеній та фіброзно зміненій тканині ясен.

Основні етапи проведення клаптевої операції:

 1.  проведення вертикальних розрізів;
 2.  відшарування клаптя і кюретаж;
 3.  оброблення внутрішньої поверхні клаптя;
 4.  зашивання операційної рани.
 5.  накладання захис­ної пародонтальної пов’язки з  речовинами, які мають знеболюваль­ну, протизапальну, стимулювальну, регене­ративну дію.

Після загоєння та рубцювання ясна стають щільними, набувають блідо-рожевого кольору, зменшується ру­хомість зубів прооперованої ділянки.

Також для лікування захворювань ясен важливе місце займає процедура плазмоліфтингу — унікальний ін’єкційний метод, який дозволяє  зняти запалення, запустити процес відновлення форми, кольору і структури ясен, запобігти виснаженню кісткової тканини.

Для проведення процедури у пацієнта береться невелика кількість крові (близько 9 мл). З крові виділяють плазму за допомогою обробки в спеціальній центрифузі, та вводять ін’єкційно в пошкоджені ділянки ясен.

Вчасна та якісна профілактика – найпростіший шлях до здорових зубів!