Зубні коронки

Зубні коронки

Коронки на зуби — це вид незнімного протезування, при якому зруйнована частина зуба заповнюється за допомогою штучних матеріалів.

Показання до установки коронки на зуб

• Значне (більш ніж наполовину) руйнування зуба карієсом.

• Підвищене стирання зубів.

• Значні тріщини, відколи зубів.

• Зміна форми зуба, великі проміжки між зубами.

• Зміна кольору зуба.

• У першу чергу, коронки на зуби рекомендується встановлювати на депульповані зуби.

Переваги та недоліки коронок на зуби

Коронки на зуби забезпечують повне відновлення естетичного вигляду і жувальної функції зуба навіть при його значному руйнуванні.

Висока міцність, довговічність і гігієнічність. При належному поводженні та догляді коронки на зуби прослужать 15-20 і навіть більше років.

Великий вибір матеріалів, що забезпечує широкий ціновий діапазон.

Загальним недоліком коронок на зуби є необхідність сточування зубів.

При цьому кожен з видів коронок на зуби має свої специфічні переваги і недоліки.

Зубні коронки в 'Натадент'

Види коронок на зуби

У сучасній стоматології застосовується кілька основних видів коронок на зуби:

• Металокераміка;

• Безметалова кераміка;

• Коронки на основі діоксиду цирконію.

Суцільнометалеві коронки практично вийшли з ужитку через їх низьку естетичність. Сьогодні вони використовуються практично лише в бюджетних державних клініках, оскільки їх єдиною перевагою є низька ціна.

Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронкиМеталокерамічні коронки — це складові конструкції з металевої основи і тонкого керамічного покриття. Металева основа забезпечує щільне прилягання коронки, а керамічне покриття — природний зовнішній вигляд.Металокерамічні коронки на зуби забезпечують хороший естетичний ефект, високу довговічність і міцність при більш низькій ціні в порівнянні з безметаллової керамікою і коронками з діоксиду цирконію.

До недоліків цього виду коронок відноситься необхідність значного сточування зубів і можливу появу металевого краю при просіданні ясен.

Безметалові коронки на зуби

Коронки з цирконіюБезметалові коронки на зуби цілком виготовляються з керамічної (фарфоровій) маси без металевої основи.Головна перевага таких коронок — кращий естетичний ефект. Фарфор, з якого виготовляються безметалеві коронки на зуби, повністю ідентичний зубної емалі за фізико-оптичними властивостями (включаючи колір, прозорість).

Коронки з цирконію

 Безметалові коронки на зуби

Цирконієві коронки на зуби — це складові конструкції з основою з діоксиду цирконію і зовнішнім фарфоровим облицюванням.

У порівнянні з металевою основою діоксид цирконію володіє набагато більш високими естетичними властивостями, при цьому практично не поступаючись в міцності. Єдиний недолік таких коронок — висока ціна.

Ціни на коронки

Ціни на коронки залежать в першу чергу від типу протезування. Найменш дорогими є металокерамічні коронки. Безметалові коронки коштують набагато дорожче, а найдорожчі — коронки на основі цирконію.

Інші фактори, від яких залежать ціни на коронки — вартість (якість) матеріалів, рівень кваліфікації фахівців, наявність власної зубо-технічної лабораторії, а також цінова політика клініки.

Log in