Знімне протезування зубів

Знімне протезування зубів

Знімне протезування зубів — найбільш щадящий вид відновлення зубного ряду при декількох або повністю втрачених зубах. У першому випадку виконується частково знімне протезування, у другому — повне знімне протезування зубів.

При всіх можливостях імплантації, багато пацієнтів вибирають саме знімне протезування зубів, і це пов'язано з двома основними причинами:

1)Протезування знімними протезами практично не має протипоказань.

2)Цей вид протезування значно дешевше. Широкий діапазон пропонованих знімних протезів дозволяє зробити оптимальний вибір в кожному індивідуальному випадку, виходячи з ціни, якості, фізіологічності, надійності і міцності знімних протезів.
При цьому поряд з повністю знімними протезами може бути запропоновано частково знімне протезування.

Види знімного протезування

На сьогоднішній день в знімному протезуванні в основному використовується два види протезів:

• нейлонові (або акрилові)

• бюгельні

Найбільш доступними за ціною є нейлонові знімні протези і пластинкові протези на акриловій основі.

1. Протезування зубів. Знімні протези з нейлону.

 

Знімні зубні протези в Ужгороді


Знімні протези з нейлону — гнучкі, еластичні конструкції, які фіксуються на яснах за рахунок присмоктування або фіксуючих гелів.

Протезування повними знімними протезами з поліуретану — різновид нейлонових протезів.

Головною особливістю цього виду знімних протезів є їх м'якість, що полегшує звикання. Нейлонові протези не натирають ясна і не доставляють дискомфорту, при цьому вони максимально доступні за ціною.

2. Протезування зубів. Знімні протези з акрилу.

Знімні зубні протези в Ужгороді


Пластинчасті протези — ще один вид відносно недорого повного знімного протезування зубів. Ці конструкції — акрилова основа із закріпленими на ній штучними зубами з твердої або м'якої пластмаси.

На верхній щелепі такі знімні протези частково або повністю закривають піднебіння, а на нижній — кріпляться на ясна. Інший вид кріплення пластинчастих знімних протезів — на металевих гачках з опорою на збережені зуби.

Пластичні знімні протези мають ряд переваг — це доступна ціна, простота догляду, рівномірний розподіл жувального навантаження, простота установки.

3. Знімне протезування зубів. Бюгельні протези

Знімні зубні протези в Ужгороді


Бюгельні зубні протези складаються з металевої несучої дуги і прикріплених до неї штучних зубів. Кріпляться такі протези за допомогою гачків (кламерів) або замків (аттачментами).

Кріплення на аттачменти дозволяє використовувати в якості опори збережені зуби. Такий вид заповнення зубного ряду називається частково знімним протезуванням.

Частково знімне протезування припускає використання не тільки бюгельних, а й нейлонових (акрилових) зубних протезів. Розподіл жувального навантаження між яснами і зубами попереджає травматизацію ясен і одночасно дозволяє уникнути розхитування і випадання збережених зубів.

Високі естетичні характеристики роблять протезування знімними протезами оптимальним варіантом у тих випадках, коли має значення вартість або є протипоказання до імплантації.

Залежно від індивідуального випадку (наявності збережених зубів) може бути використано протезування повними знімними протезами або частково знімне протезування, а широкий вибір зубних протезів дозволяє зробити в кожному випадку найкращий вибір, з урахуванням всіх переваг і недоліків того чи іншого виду знімного протезування зубів.

Log in