Пластини на зуби

Пластини на зуби

Пластини на зуби — це знімні ортодонтичні конструкції, призначені для ранньої корекції та профілактики викривлення зубів. Вони застосовуються у дітей у віці від 3 до 10-12 років і при своєчасному використанні дозволяють уникнути наступного виправлення прикусу за допомогою брекетів.

Пластини на зуби в Ужгороді

Пластини на зуби складаються з металевої дуги і пластмасової підстави, яка впирається в піднебіння, закриваючи його. При їх виготовленні використовується високоякісний, гіпоалергенний медичний пластик. Пластини закріплюються на зубах за допомогою скоб. Термін носіння знімних пластин залежить від індивідуального випадку і в середньому становить 1,5-2 роки. Окрім з утриманням зубного ряду і попередженням викривлення зубів і порушення прикусу пластини на зуби виконують ряд інших завдань:

• коректують будову піднебінних і щелепних кісток,
• заповнюють функції відсутнього зуба.

Пластини на зуби не є альтернативою брекетам, так як використовуються для інших цілей. Вони не переміщують зуби, а лише утримують їх в потрібному положенні. Тим не менш, знімні пластини на зуби найчастіше виявляються оптимальним методом ортодонтичного лікування і профілактики порушень зубного ряду.

Переваги знімних пластин на зуби

Головна перевага пластин на зуби полягає в тому, що вони знімні. Це значно спрощує їх носіння, завдяки можливості знімати їх на час їжі і чищення зубів. Пластини на зуби не травмують губи і щоки. Їх надягання й зняття виконується легко і не створює дискомфорту або больових відчуттів.

Як показує практика, діти набагато швидше і легше адаптуються до пластин, ніж до брекет-системам. При правильному контролі з боку батьків носіння пластин дитиною швидко стає необтяжливою звичкою. Вони надають ефективний вплив, дозволяючи вирішити цілий ряд завдань. І, нарешті, пластини на зуби відрізняються доступною ціною, що також є їх істотною перевагою.

Пластини на зуби використовуються у дітей в тому віці, коли брекет-системи ще не застосовуються — в період від повного прорізання молочних зубів до формування основного прикусу. Саме в ці роки знімні пластини є оптимальним і практично безальтернативним ортодонтичним засобом. Як правило, вони призначаються при ранніх ознаках порушення прикусу, щоб зупинити процес викривлення зубного ряду і створити оптимальні умови заміни молочних зубів постійними. Крім того, вони допомагають скоректувати ширину піднебіння, а також форму щелепи в період її формування і росту.

Пластини на зуби виготовляються індивідуально на основі зубних зліпків в лабораторії. Це забезпечує високу точність конструкції і позбавляє дитину від необхідності тривалого перебування в кабінеті лікаря-ортодонта.

Пластини на зуби в Ужгороді

Недоліки пластин на зуби

Недоліки зубних пластин є зворотною стороною їх переваг. Перше — це те, що вони не можуть усунути порушення прикусу. Вони лише попереджають подальший його розвиток, утримуючи зуби і перешкоджаючи викривленню зубного ряду.

Оскільки пластини на зуби знімаються на час їжі і чищення зубів, важливо стежити, щоб дитина не забувала надягати їх назад. Зазвичай пластини потрібно носити 12-14 годин на добу, в деяких випадках 16-18 годин. Недостатній час носіння пластин значно знижує їх ефективність.

Log in