Композитні вініри

Композитні вініри

Вініри — це тонкі накладки, які наклеюються на зовнішню поверхню зубів для додання їм ідеального вигляду. У нашій клініці використовуються кращі сучасні вініри з кераміки і композитних матеріалів.

Композитні вініри виготовляються зі спеціального пломбувального матеріалу, властивості якого наближені до кераміки. Вони оптимально підходять для усунення таких проблем, як сколи зубів і щілини між зубами, пігментація і жовтизна зубів, тріщини.

Плюси і мінуси композитних вінірів

До недавнього часу вважалося, що композитні вініри значно поступаються керамічним в естетичному відношенні. Однак поява нових композитних матеріалів дозволило інакше поглянути на це питання. Справа в тому, що фізичні та естетичні властивості вінірів в значній мірі залежать від розмірів мікрочастинок композиту, що входять до їх складу. Якщо частинки мають великий розмір (більше 30 мкм), вініри відрізняються високою міцністю, але їх зовнішній вигляд далекий від ідеалу. Композитні вініри з мінімальними розмірами мікрочастинок (менше 0,04 мкм), навпаки, відрізняються прекрасним видом, але недостатньою міцністю. Оптимальним варіантом є середній розмір мікрочастинок композиту (1-2 мкм), який забезпечує оптимальні естетичні властивості і гарну міцність вінірів. Такі матеріали називаються гібридними композитами.

Композитні вініри в Ужгороді

Прямі й непрямі композитні вініри

Одне з головних переваг композитних вінірів — можливість їх прямої установки, що значно скорочує час, необхідний для протезування. Прямий композитний вінір створюється безпосередньо на поверхні зуба. Для цього композитний матеріал наноситься пошарово, і кожен шар послідовно затвердовується за допомогою лампи. Цей процес нагадує звичайне пломбування зубів, тільки пломбою покривається не порожнина зуба, а його фронтальна поверхня.

Головна перевага прямих композитних вінірів — швидкість реставрації зуба. Вона виконується всього за одне відвідування стоматолога. При цьому тривалість процедури зазвичай не перевищує однієї години.

Прямі композитні вініри рекомендуються у випадках, коли необхідно відреставрувати кілька зубів одночасно. Пряма установка дозволяє звести до мінімуму попередню обробку (сточування) зуба. При деяких видах відновлення зубів прямими вінірами сточування зубів взагалі не потрібно. Ще однією перевагою прямих композитних вінірів є те, що вони утворюють єдиний моноліт із зубом — тобто відклеювання таких вінірів в принципі неможливо.

Непрямі композитні вініри виготовляються так само, як і керамічні. Спочатку виконується обточування зуба, після чого з нього знімається зліпок. На основі цього зліпка в лабораторії виготовляється вінір, який потім приклеюється до поверхні зуба спеціальним цементом. Такі вініри вважаються більш міцними.

Композитні вініри в Ужгороді


Які вініри краще?

Вибір тих чи інших вінірів залежить, насамперед, від конкретної проблеми зубів. Універсального еталона реставрації зубів вінірами не існує, все залежить від індивідуального випадку. Крім того, результати естетичного протезування зубів в значній мірі залежать від досвіду і кваліфікації лікаря і використовуваних матеріалів. На першій консультації в нашій клініці ми допоможемо вам з вибіром оптимального варіанту вінірів та способу їх установки.

Log in