Хірургія

8 января 2016 - Administrator
Хірургія

У наш високотехнологічний вік, коли розвивається лазерна медицина і мікрохірургія, може виникнути відчуття деякого забуття проблем «звичайної» медицини — такої за якою раніше ходили в звичайну районну поліклініку.

Звичайно ж, частота і тяжкість запальних процесів в щелепно-лицьової області, що вимагають хірургічного втручання, в даний час істотно знизилася. Тим не менш, виникають показання для планового та екстреного видалення зубів (зокрема «зубів мудрості») і видалення кіст, що виникли в результаті запалення в області верхівки або бокового ділянки кореня. Крім запальних процесів зустрічаються також кісти, фіброми слизової порожнини рота, онкологічні процеси та інші стани, які потребують грамотно спланованого лікування.

                                    Тютюнник Андрій Степанович. Лікар - стоматолог, хірург - імплантолог.

 

Видалення зуба

Якщо раніше перед лікарем стояло завдання «видалити якомога швидше, і не важливо якою ціною», то в даний час видалення проводиться щадними методами з максимальним збереженням тканин (кістка, слизова), що оточують зуб.

При необхідності проводиться підсадка остеоіндуктивних матеріалів, до речі, можлива й одномоментна імплантація. У кожному разі, хірург — стоматолог чітко уявляє собі, що буде на місці видаленого зуба, і адаптує тканини так, щоб подальше протезування стало комфортним для пацієнта на багато років.

Видалення зубів мудрості (восьмих зубів)

Про це чули всі, багато пройшли через це, і багатьом це ще попереду. Все не так страшно, як може здатися, якщо розібратися в суті що відбувається. Дійсно, часто зуби мудрості підлягають видаленню, і багато з них розташовані вкрай незручно як для лікаря, так і для пацієнта.

Часто виникають проблеми з зубами мудрості. Доводиться відсувати ясна, знімати кістковий край, частини зуба, і тільки потім видаляти його.

Це може зайняти досить багато часу. Процедура проводиться під гарною місцевою анестезією, так що болі пацієнт не відчуває.

Видалення кісти зуба

Кіста — це пухлиноподібне новоутворення округлої форми, яке складається з оболонки, що містить в собі секрет. Причиною виникнення кісти біля кореня зуба є інфекція, що проникла до верхівки або бокової частині зуба з «нерва».

Такі кісти, як правило, не стають злоякісними, але періодично, часто в самий невідповідний момент, загострюються і в результаті свого зростання розсовують навколишні тканини, тим самим зменшуючи їх обсяг (в запущених випадках радикулярні кісти ускладнюються переломом щелепи).

Лікування складається з двох етапів:
1) терапевтичне лікування — пломбування або повторне пломбування каналу кореня зуба. Іноді після проведення цього етапу при рентгенологічному контролі відзначається поліпшення. Тоді хірургічне втручання можна відкласти або зовсім уникнути його.

2) хірургічне лікування — вилущування кісти, резекція ділянки кореня, залученого в запальний процес, ретроградне пломбування залишка кореня. Маніпуляція проводиться в амбулаторних умовах під місцевою анестезією, якщо це дозволяють розміри кісти і загальний стан пацієнта.

Ретенційні кісти малих слинних залоз

Ретенційні кісти малих слинних залоз, розташованих у всіх відділах слизової оболонки порожнини рота, виникають внаслідок закупорки вивідної протоки залози. При необхідності такі кісти видаляються в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Необхідно розуміти, що патологічним процесам схильні і великі слинні залози, тому при наявності найменшого дискомфорту в даних областях необхідно звернутися до хірурга-стоматолога.

Рейтинг: +1 Голосов: 1 1820 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!