Зубний камінь

8 января 2016 - Administrator
Зубний камінь

Здорові зуби - мрія багатьох. Але на жаль, не для всіх вона здійснена. Карієс, хвороби ясен, пульпіт, пародонтит і зубний камінь - найбільш поширені стоматологічні недуги. Вони вимагають невідкладного звернення до фахівця. Наслідки їх можуть стати плачевними.

Що таке зубний камінь?

Зубний камінь це - органічні і мінеральні відкладення на поверхні кісткової тканини. Порівняти ці утворення, мабуть, можна з накипом в чайнику. Утворюються відкладення поступово, але в кінцевому рахунку призводять до несправності електроприладу. Так само і з зубами. Не варто думати, що зубний камінь - це нешкідлива хвороба. У занедбаному стані вона може призвести до втрати зубів.

Близько 80% населення світу страждають через присутність зубного каменю в ротовій порожнині. Але не багато вживають відповідні дії. Як слідство, відбувається зниження імунітету загального тонусу.

Помітити появу каменю на зубах досить нескладно. Для цього достатньо розкрити рот ширше, і поглянути в дзеркало. Темні або коричневі відкладення поблизу ясен - це і є зубний камінь. Його колір є результатом нашарування залишків їжі, дії солей, бактерій і т. п.

Зубний камінь

Види зубного каменю

Залежно від того, де утворився зубний камінь, він підрозділяється на два різних види:

Піддесневий.

Утворення  каменю походить під яснами. Помітити його появу може тільки стоматолог. Зовні виглядає неприємно, має коричневий, іноді чорний колір. Структура його тверда. Зустрічається переважно у людей у ​​віці.

Наддесневий.

Відкладення з'являються над краєм ясен. Мають білястий або кремовий колір. За структурою відрізняються від піддесневого каменю. Вони менш тверді, частіше мають глинообразну консистенцію.

Поява зубного каменю справа часу. Він утворюється через кілька годин після гігієни порожнини рота і вже через 12:00 процес перебуває на самому піку. Забувши почистити зуби на ніч, ви провокуєте погіршення ситуації.

Бактерії негативно впливають на зуби протягом усього дня, вони розмножуються, спресовуються і опускаються нижче в ясенну кишеню.

Причини виникнення

Неефективна або неякісна зубна паста.
Неправильно обрана ступінь жорсткості щітки.
Пережовування їжі тільки на одній стороні.
Збій сольового обміну.
Неправильне положення зубів у роті.

Процес утворення каменю стрімкий. Спочатку відбувається відкладення, потім запалюються ясна. Як наслідок починається пародонтоз, який веде до розхитування і втрати зубів. З'являється потреба у зубних протезах.

Як боротися із зубним каменем

Похід до фахівця - найправильніше рішення. Тільки досвідчений професіонал зможе ясно оцінити ситуацію. Своєчасне звернення - це велика вірогідність лікування від цієї неприємної недуги.

Догляд за зубами в домашніх умовах. До нього можна вдатися тільки в тому випадку, коли ситуація не така запущена. Підбір правильної зубної пасти, використання ниток після їжі, періодичні ополосканія порожнини рота - ось невеликий комплекс догляду.

 

Рейтинг: +1 Голосов: 1 1357 просмотров
Комментарии (1)
Анастасия # 11 сентября 2016 в 13:17 0

Все понравилось, рекомендую чистку от камня делать в этой клинике