Лікування пульпіту в "Натадент"

9 января 2016 - Administrator
Лікування пульпіту в

Пульпіт — це запалення пульпи зуба, тобто його м'якої тканини, що складається з нервових волокон і кровоносних судин.

Пульпіт і карієс

Основна причина, по якій виникає пульпіт — карієс. При цьому захворюванні відбувається прогресуюче руйнування зубної емалі з утворенням каріозної порожнини. Якщо карієс не лікувати, руйнування поширюється на глибокі шари дентину і досягає пульпової камери — так карієс переходить в пульпіт.

Однак для того щоб карієс перейшов в пульпіт не обов'язково, щоб зуб був зруйнований до пульповой камери. Мікроби можуть проникнути в пульпу з каріозної порожнини через дентинні канальці.

Вилікуваний карієс також не є стовідсотковою гарантією від пульпіту. Якщо пломба була встановлена ​​погано, під нею може виникнути так званий вторинний карієс, а слідом за ним — пульпіт.

Загальним симптомом карієсу і пульпіту є зубний біль. Якщо болить зуб, пульпіт можна відрізнити від карієсу за характером болю. При карієсі зубний біль виникає від високої або низької температури, солодкої їжі, механічного впливу. При гострому пульпіті зуб болить незалежно від зовнішнього впливу.

Якщо причиною, по якій болить зуб, є хронічний пульпіт, зубний біль також може бути пов'язаний з високою або низькою температурою. Однак на відміну від карієсу, вона проходить не відразу ж після усунення подразника, а тільки через деякий час (через 10-15 хвилин і більше).

Лікування пульпіту в "Натадент"

Причини і види пульпіту

Іншими причинами пульпіту можуть бути неправильне стоматологічне лікування (розтин пульпової камери при лікуванні карієсу, перегрів зуба і т.д.), розтин пульпової камери через перелом зуба або підвищеної стертості зубів, проникнення інфекції через відгалуження кореневого каналу або через апікальний отвір.

За характером запального процесу розрізняють хронічний і гострий пульпіт. Гострий пульпіт в свою чергу може бути серозним або гнійним, а хронічний — фіброзним, гангренозним або гипертрофичним.

Якщо причиною, по якій болить зуб, є пульпіт, зубний біль зазвичай посилюється в нічний час. На ранніх стадіях зубний біль може мати епізодичний, ниючий характер. У міру розвитку пульпіту зуб болить все сильніше і все частіше, зубний біль стає пульсуючим, нестерпним.

Діагностика пульпіту

Симптоми пульпіту можна сплутати з іншими захворюваннями, наприклад, з невралгією трійчастого нерва. Для того щоб визначити захворювання, необхідна діагностика пульпіту у стоматолога.

Діагностика пульпіту проводиться на підставі скарг, інструментального огляду і рентгенівського знімка і може включати також електродіагностику.

Своєчасна діагностика пульпіту допоможе зберегти не тільки сам зуб, але можливо, і пульпу. Адже після депульпування зуб стає «мертвим» і швидше руйнується.

Лікування пульпіту в "Натадент"

Лікування пульпіту

На ранній стадії вилікувати пульпіт можна без видалення пульпи, консервативним методом. Цей метод лікування пульпіту називається також біологічним і включає обробку пульпи зуба антибіотиками, антисептиками і протеолітичними ферментами.
Якщо вилікувати пульпіт консервативним методом неможливо, проводиться депульпірування зуба.

Хірургічне лікування пульпіту включає два етапи — видалення пульпи і подальше пломбування (обтурацію) зубного каналу.
Видалення пульпи може бути виконано методом девітальної або вітальної екстирпації. У першому випадку пульпа спочатку умертвляється за допомогою девіталізуючої пасти, а потім вже видаляється. У другому випадку пульпа віддаляється відразу ж під анестезією.
Після того як проведено лікування пульпіту, зуб може бути закритий коронкою.

 

Рейтинг: +1 Голосов: 1 1248 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!